logo
Strona Główna / Aktualności /   aktualność nr 218 edit
2013-07-31 informacja prasowa

Nowość w serii Dobra Gra

20 sierpnia w serii Dobra Gra ukaże się na rynku kultowa gra logiczno -zręcznościowa World of Goo.
Dzięki nowatorskim rozwiązaniom i nietypowym pomysłom gra zyskała ogromną popularność i posiada rzesze fanów na całym świecie.

Zadaniem gracza jest konstruowanie różnego rodzaju struktur i rusztowań z lepkich kulek galaretowatej mazi – czyli tytułowych ‘goo’. Te misterne układanki zapewniają przejście do kolejnego etapu, co nie jest proste ze względu na działające na nasze konstrukcje prawa fizyki. Gracz musi naprawdę się postarać, aby opanować ‘goo’ i złożyć z tego sensowne kompozycje, dzięki którym pokona góry i doliny, a także będzie przemierzać niebiosa. W grze jest dostępny także ranking wyników pozwalający konkurować z graczami z całego świata.

World of Goo otrzymała wiele prestiżowych nagród na świecie m.in. Independent Games Festival w takich kategoriach jak innowacyjność czy techniczna doskonałość. Projekt może się także poszczycić nominacją do nagrody głównej im. Seumasa McNally'ego na tym samym festiwalu. Gra została także doceniona przez graczy, którzy podkreślają jej innowacyjność i świeżość, która wciąż pozostaje aktualna, mimo czasu, który upłynął od stworzenia tej produkcji.
„Dobra Gra” to seria wydawnicza Techlandu, która łączy w sobie wyjątkowe i oryginalne nowości rynkowe oraz sprawdzone klasyki gier wraz z interesującymi dodatkami. Wydania pojawiają się także jako zestawy kultowych serii.

Funkcjonuje także strona serii, na której fani znajdą wszelkie informacje dotyczące gier w niej zawartych, a także dodatki do ściągnięcia oraz materiały wideo.